Wesprzyj nas

Celem Fundacji jest działalność na rzecz chorych i ich rodzin, cierpiących z powodu śpiączki, stanu wegetatywnego, stanu obniżonej świadomości, zespołu zamknięcia, udaru mózgu oraz innych chorób neurologicznych powodujących ograniczenie świadomości bądź zaburzenia komunikacji oraz działalność na rzecz ochrony zdrowia, opieki społecznej oraz poprawy jakości życia.

Fundacja JESZCZE DOPNĘ SWEGO powstała zainspirowana spotkaniami z osobami, które są zamknięte w więzieniach swoich ciał. Wybudzeni ze śpiączki nie mogą poruszyć ręką ani nogą, nie mogą mówić… Mają jednak zachowaną świadomość! Oznacza to, że nas słyszą i rozumieją, lecz nie mogą dać znaku, że nadal są ludźmi! Takie osoby oprócz rehabilitacji i opieki medycznej potrzebują po prostu drugiego człowieka, który usiądzie przy nich, poczyta książkę, a może opowie o czymś ciekawym. Tak niewiele, a tak dużo! Te osoby, jak każdy z nas, chcą być potrzebne. Chcą poczuć, że są dla Kogoś ważnymi osobami. Chcą nadal uczestniczyć w życiu rodzinnym, społecznym.
Nie sposób pominąć jednej z najważniejszych rzeczy, czyli historii nazwy naszej fundacji! Pewnego styczniowego dnia Pacjent porażony czterokończynowo, z afonią, po rozległym udarze mózgu, ćwicząc rozwiązywanie zadań na urządzeniu wykorzystującym fiksację wzroku C-Eye skierował wzrok na aplikację „wirtualna klawiatura”, z której bardzo rzadko korzysta. Obserwowany przez dwie zdziwione neurologopedki przez 40 minut powoli pisał, spokojnie poprawiając błędnie wybrane litery. Gdy skończył na ekranie ukazał się napis JESZCZE DOPNĘ SWEGO. Siła z jaką walczy ze swoją chorobą, niepełnosprawnością, a przede wszystkim brakiem wiary innych ludzi w Jego świadomość, najlepiej oddawały właśnie te słowa. Twórca zapytany o zgodę na wykorzystanie napisanych słów jako nazwy fundacji oczywiście zaznaczył na ekranie „TAK” – teraz wspólnie z nami działa w ramach fundacji!

W Fundacji JESZCZE DOPNĘ SWEGO,
Każdą złotówkę przeznaczamy dla naszych Podopiecznych

100% przychodów przeznaczamy na cele statutowe fundacji!

Nie zatrudniamy pracowników, nie pobieramy wynagrodzeń.

Naszym wynagrodzeniem jest uśmiech naszych Podopiecznych, Jego spokojnych oddech czy radość w oczach.

Chcesz pomóc? Wesprzyj nas w naszych działaniach. Możesz to uczynić na wiele sposobów:

1.Zapraszamy wolontariuszy.
Napisz do nas na adres: fundacja@jeszczedopneswego.pl lub zadzwoń: 502927579 – prezes Agnieszka Kwiatkowska

2.Możesz też wesprzeć nasze działania statutowe wpłacając na konto:
mBank 03 1140 2004 0000 3602 7787 5430

3. Pamiętając o nas rozliczając coroczny PIT:) Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego więc przekaż nam swój 1%. Wpisz KRS 0000734627. Cel szczegółowy – jeszcze dopnę swego.

DZIĘKUJEMY
Fundacja JESZCZE DOPNĘ SWEGO