Spotkanie z psem na poprawę jakości życia:)

Fundacja rozpoczęła współpracę z Polskim Towarzystwem Kynoterapeutycznym. Pierwszą Podopieczną, która miała możliwość uczestniczenia w zajęciach była Oliwka:) Dziewczynka uwielbia psy, co było widać po Jej reakcji w czasie spotkania z Luksem. Pies wzbudził nie tylko zainteresowanie, ale także radość.

Podczas zajęć skupiono się na stymulacji polisensorycznej – pobudzanie zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku) oraz usprawnianiu funkcji motorycznych. Oliwia dzielnie trzymała smycz i wyprowadziła Luksa na pierwszy spacer! Uśmiech Oliwki bezcenny. Była wyraźnie skoncentrowana i przejęta. Słuchała uważnie Pani Pauliny, która opowiadała o tym co lubi Luks, pokazywała jego zabawki i różne sztuczki:)

Mamy nadzieję,  że nasza współpraca będzie trwała jak najdłużej, ciągle rozwijając się. To jest nie tylko wielka radość dla naszych Podopiecznych, ale ma to też wartość terapeutyczną. Kynoterapia jest metodą, która wzmacnia efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany, wyszkolony i certyfikowany pies. Do głównych celów terapii z psem, możemy zaliczyć: usprawnianie funkcji motorycznych, rozwijanie komunikacji (w tym alternatywnej i wspomaganej), wydłużenie czasu koncentracji uwagi, rozwijanie umiejętności podejmowania proponowanych ćwiczeń i aktywności, usprawnianie zmysłu: wzroku, słuchu, dotyku i węchu.

Dziękujemy Pani Hani, Pani Paulinie i oczywiście Luksowi:) Do zobaczenia wkrótce:)

Zajęcia odbyły się w Gabinecie neurologopedycznym USŁYSZ MNIE, www.uslyszmnie.pl

 

 

 

Previous Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*