O nas

Fundacja JESZCZE DOPNĘ SWEGO powstała zainspirowana spotkaniami z osobami, które są zamknięte w więzieniach swoich ciał. Dlaczego? Co się stało, że są w takim stanie? To są osoby, które w wyniku ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego czy niedotlenienia mózgu zapadły w śpiączkę. Po pewnym czasie wybudziły się, ale nadal nie mogą ruszyć ręką ani nogą (porażenie czterokończynowe), nie mogą mówić (afonia, rurka trachotomijna), mają jednak zachowaną świadomość (całkowicie albo częściowo). Oznacza to, że słyszą, czują rozumieją, ale nie mogą nic zrobić, nie mogą mówić, nie mogą dać znaku, że są nadal ludźmi! Jako neurologopeda każdego dnia poszukiwałam sposobów, aby pomóc tym ludziom skomunikować się ze światem. Często widziałam, że są wypielęgnowani przez rodzinę, mają zapewnioną opiekę medyczną, rehabilitację, ale….ciągle czegoś Im brakowało. Odpowiedź była prosta , potrzebowali drugiego człowieka. Człowieka, który po prostu usiądzie przy nich, poczyta książkę, a może opowie o czymś ciekawym. Tak niewiele, a tak dużo.

Pamiętaj, że możesz wesprzeć nas przekazując 1% . Wpisz po prostu KRS: 0000734627, cel szczegółowy: jeszcze dopnę swego

Moje spotkania od 15 lat z osobami z obniżoną świadomością uświadomiły mi, że te osoby jak każdy z nas chcą być potrzebni. Chcą poczuć, że są dla Kogoś ważnymi osobami. Chcą nadal uczestniczyć w życiu rodzinnym, społecznym. Dodatkowo, na wielu spotkaniach poznawałam ludzi, którzy „zarażali” się tym, że można w tak prosty sposób pomóc osobom po ciężkich uszkodzeniach mózgu poprawić jakość ich życia. Często słyszałam: my chcemy, pomagać, chcemy iść do tych osób, chcemy poświęcić Im czas, chcemy po prostu z nimi być. To wszystko stało się inspiracją, że jest fundacja, która poprawia jakość życia osób zamkniętych w więzieniach swoich ciał i często w czterech ścianach swoich domów.

Każda złotówka dla naszych Podopiecznych

100% przychodów przeznaczamy na cele statutowe fundacji!

Nie zatrudniamy pracowników, nie pobieramy wynagrodzeń.

Naszym wynagrodzeniem jest uśmiech naszych Podopiecznych, Ich spokojny oddech czy radość w oczach.

Chcesz pomóc?

Zapraszamy wolontariuszy. Napisz do nas na adres: fundacja@jeszczedopneswego.pl lub zadzwoń: 502927579 – prezes Agnieszka Kwiatkowska

Możesz też wesprzeć nasze działania statutowe wpłacając na konto:

mBank 03 1140 2004 0000 3602 7787 5430

Dziękujemy:)