NEUROLOGOPEDA POPRAWI JAKOŚĆ ŻYCIA

NEUROLOGOPEDA POPRAWI JAKOŚĆ ŻYCIA

Pamiętajmy też, że neurologopeda również może znacząco poprawić jakość życia osoby z obniżoną świadomością czy zmagającej się z zaburzeniami komunikacji o typie afazji lub dyzartrii. Pewnie zastanawiasz się jak? Neurologopeda u osoby w śpiączce? Terapia logopedyczna u osoby, która nie mówi, nie wykonuje żadnego ruchu, ma rurkę tracheotomijną? Po co, jaki to ma sens? A może usłyszałeś, że to nie jest jeszcze czas. Proszę poczekać i zająć się na razie usprawnianiem ruchowym?

Nic bardziej mylnego. Gabinet neurologopedyczny USŁYSZ MNIE (www.uslyszmnie.pl) oferuje też konsultacje, diagnozę i terapię logopedyczną osób nie komunikujących się werbalnie lub mających z tym duże problemy.

Po mojej wieloletniej pracy z osobami z obniżoną świadomością wiem, że to ma sens. Co więcej możemy znacząco poprawić jakość życia takiej osoby, np. zmniejszając ślinotok czy szczękościsk. Przywrócić mimikę, zabezpieczyć przed wykształceniem się wadliwych nawyków artykulacyjnych czy w końcu stworzyć możliwość komunikacji tej osoby z otoczeniem.

Zawsze podchodzę do osoby indywidualnie i ustalamy taki program terapii, który jest dostosowany do potrzeb konkretnego człowieka. Najważniejsze dla mnie jest poprawienie jakości życia tej osoby „zamkniętej w swoim ciele” i dążę, aby pomóc Jej zacząć komunikować się z Najbliższymi.

Gabinet USŁYSZ MNIE oferuje również wykorzystanie w diagnozie i terapii urządzenia C-Eye. Jest to podparte moim wieloletnim doświadczeniem w pracy z tym sprzętem i wieloma sukcesami Pacjentów. Dzięki C-Eye wielokrotnie okazywało się, że jest świadomość u osoby, która wydawała się pozbawiona całkowicie kontaktu z otoczeniem. Systematyczna praca zdecydowanie poprawiła koncentrację osoby, usprawniła ruchy oczy, zwiększała Jej aktywność poprzez stymulowanie mózgu, a przede wszystkim poprawiała jakość życia osoby zamkniętej w swoim ciele.

Wykorzystuję C-Eye PRO do:

  1. Uzupełnienia oceny świadomości,
  2. Ocena zakresu widzenia,
  3. Oceny funkcji językowych,
  4. Oceny funkcji wzrokowo-przestrzennych,
  5. Oceny funkcji potrzebnych do komunikowania się (np. pamięć, myślenie, uwaga),
  6. Neurorehabilitacji (ćwiczenia np: funkcji językowych, wzrokowo-przestrzennych, pamięci, myślenia, uwagi czy umiejętności komunikacyjnych),
  7. Komunikacji alternatywnej

 

Proszę, nie zapominaj, aby zapewnić Twojemu Najbliższemu terapię neurologopedyczną.

 

dr Agnieszka Kwiatkowska

NEUROLOGOPEDA

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*