MUZYKA TO LEK BEZ RECEPTY

Fundacja JESZCZE DOPNĘ SWEGO postanowiła „zafundować” taki lek Podopiecznym ZOD Gryf-Med. w Bydgoszczy i….zgadza się muzyka to wspaniały lek. W sobotnie majowe przedpołudnie Podopieczni ośrodka wraz ze swoim rodzinami i znajomymi mieli okazję spędzić 2 godziny na wspólnym muzykowaniu. Było miło, klimatycznie i wesoło. Wszyscy z uwagą słuchali muzyki, nieraz wspólnie śpiewali, klaskali, a co najważniejsze uśmiechali się. Niektórzy zachwyceni, że widzą po raz pierwszy altówkę “na żywo”. Inni szczęśliwi, że Ktoś chce poświęcić Im swój czas. Byli też Tacy, dla których najważniejszy był uśmiech i radość małej 3-letniej Emilki z Zespołem Retta – głównej “Sprawczyni” tej muzycznej soboty.

Słuchaliśmy pięknego mini koncertu Pani JADWIGI STANEK, która grała na altówce. Potem dwie wspaniałe dziewczyny ANNA I AGNIESZKA MASLOCH, które grały na gitarze i skrzypcach oraz śpiewały. Wystąpiła też Pani Sara Kordowska, pięknie śpiewając i grając na ukulele wraz z Panem Pawłem Zielińskim, który też podzielił się swoim talentem muzycznym. Na koniec trochę szantowej muzyki i występ Pana Bogdana Kuśki z zespołu Ryczące Dwudziestki.

Każdy znalazł coś dla siebie i może dlatego cała sala wypełniła się po brzegi Słuchaczami. Właśnie nas, wolontariuszy Fundacji, cieszy gdy poprawiamy jakość życia naszych Podopiecznych. Niesamowite jest gdy widzimy razem osoby chore, niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciół, personel medyczny oraz wszystkich Tych, którzy chcieli podzielić się swoim talentem i czasem wolnym z Innymi.

To spotkanie nie odbyłoby się bez wielkiego wsparcia Pani Kamili Nachowiak, Mamy Emilki, która zaprosiła muzyków i sponsorów tego muzycznego dnia. (https://www.facebook.com/EmiliaRettSyndrome/)

Podziękowania również dla:

Firmy ART.-DECOR za przepiękne drewniane tulipany;

HAND MADE Papierowe pasje i nie tylko za śliczne obrazki;

MooMika Card za wspaniałe kartki;

UPOMINKOWY RAJ przekazał wyjątkowe bukiety;

SKLEP VEGA  w Zamościu koło Bydgoszczy za słodkości;

PIEKARNIA GROCHOLA  w Zamościu koło Bydgoszczy za pączki.

Dziękujemy też OLIWII POROŻYŃSKIEJ wspaniałej Osobie, dzięki której możemy podzielić się z Wami zdjęciami z tego wydarzenia (Studio Kropka- Oliwia Porożyńska)

Na sam koniec dziękujemy CAŁEMU PERSONELOWI MEDYCZNEMU Gryf-Medu za zaangażowanie w organizację tego dnia.

Ten czas był wypełniony muzyką, chwilami szczęścia Podopiecznych Fundacji i ZOD Gryf-Med, ale też szansą na poznanie małej Dziewczynki Emilki, która przez zespół Retta uczy się komunikować z otoczeniem przy wykorzystaniu oczu.

WSZYSTKIM jeszcze raz DZIĘKUJEMY:)

 

 

 

Previous Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*