Film MACIEJA STUHRA o Osobie porozumiewającej się OCZAMI

To wielka radość bo jest już film o Osobie, która pomimo tego, że jest całkowicie sparaliżowana walczy o swoje prawa, o swoją godność! Film nie pozwala przejść obojętnie obok takiej Osoby. Wywołuje emocje, zmusza do refleksji i do większej empatii.

„ Jestem”, „Chcę żyć”, “Walczcie o nas” , “Mówcie o nas”, “Po prostu bądźcie” …to tylko fragment przesłania, które po projekcji filmu Macieja Stuhra “II koncert na wiolonczelę i orkiestrę” zostało wypowiedziane za pomocą oczu przez Andrzeja:) On pokazuje, że trzeba walczyć i stał się ambasadorem Osób całkowicie sparaliżowanych, które mogą mówić tylko wykorzystując oczy:)

To jest ten czas, gdy zaczynamy głośno krzyczeć w imieniu Osób, które nie mogą wydobyć  głosu! Oni mają prawo do życia, do decydowania o sobie! Andrzej zapoczątkował tę walkę, a my jako Fundacja bardzo wspieramy Jego działania.
DZIĘKUJMY Panu Maciejowi Stuhrowi i producentce Joannie Fedorowicz za film poruszający tak ważny problem:) DZIĘKUJEMY za piękną muzykę Panu Pawłowi Mykietyn. DZIĘKUJEMY Aktorom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie za zaangażowanie. DZIĘKUJEMY za zdjęcia Maciejowi Puczyńskiemu. DZIĘKUJEMY Małgorzacie Smolak bo to właśnie na podstawie Jej artykułu powstał ten film.
DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego cudownego spotkania w czasie Festiwalu Toffifest w Toruniu.
DZIĘKUJEMY Przyjaciołom, znajomym Andrzeja i Wszystkim, którzy byli z nami w ten dzień. Szczególne podziękowania dla Ali, Jarka i Maćka:). Cieszy mnie, że mogliśmy jako Fundacja zaprosić wiele osób. To ważne bo były rodziny Osób komunikujących się oczami, terapeuci, fizjoterapeuci, lekarze, wolontariusze i przyjaciele fundacji.

Film póki co, nie jest dostępny w powszechnej dystrybucji, ale jeżeli tylko w takowej się pojawi, natychmiast o tym poinformujemy.

Przeczytajcie streszczenie filmu:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1251144
Zobaczcie kadry z filmu:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?galeria_filmu=1551144

ZAPRASZAMY też na profil FB, gdzie jest fotorelacja i wiele pięknych wpisów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*